Përplasje kufitare në Gazë, Izraeli godet Hamasin, 42 të plagosur

Pas një sërë përleshjesh të dhunshme në kufi, të cilat lanë 41 të plagosur midis protestuesve palestinezë dhe një roje kufitare izraelite në gjendje të rëndë, Izraeli sulmoi vendqëndrimet e Hamasit në Rripin e Gazës.

Ky fakt është bërë i ditur nga zëdhënësi ushtarak.

Sipas tij katër depot e magazinimit dhe prodhimit të armëve të Hamasit janë vënë nën kontroll.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *