Përplasjet me Sarrin, sot vendoset fati i Tares te Lacio

E ardhmja vendoset sot për Mauricio Sarrin, kjo është çështja që shqetëson Formelon, aty ku Lacio vazhdon përgatitjet për fundin e sezonit duke pritur se çfarë do të ndodhë me trajnerin toskan.

Igli Tare

Dashuria e madhe dhe synimet e fryra të rinovimit u pasuan me kalimin e kohës nga hapa prapa dhe hezitime, por edhe disa shpërthime për një merkato janari të konsideruar të pakënaqshme.

Sot tifozët lacialë mund të kenë disa përgjigje: është dita e takimit të pritshëm mes vetë Sarrit, drejtorit sportiv Igli Tare dhe presidentit Klaudio Lotito.

Në letër, për të planifikuar merkaton e verës dhe çfarë duhet bërë për sezonin e ardhshëm. Një nga të dy është i tepërt Sarri apo Tare, në fakt.

Pas përfundimit të konkluzioneve për transfertat e verës, ndjesia e fortë është se Lotito duhet të bëjë një zgjedhje shumë të vështirë.

Njëra anë është duke u mbështetur te drejtori sportiv që i ndërtoi një model të personalizuar të strategjisë së klubit dhe merkatos, i cili është shumë i suksesshëm nga ana ekonomike, ose të besojë në ambiciet e trajnerit, i cili megjithatë ka edhe kërkesa të përshtatshme për ëndrrat e tij të lavdisë.

Më qartë: Në letër, gjithçka është e mundur dhe e mendueshme.

Tare sigurisht nuk do të kishte problem që të shpenzonte apo shpërndante, ashtu si Sarri ishte plotësisht i vetëdijshëm për realitetin që e priste dhe do të binte.

Thyerja mbetet, rezultati i besohet punës diplomatike, nëse konsiderohet e nevojshme ose anasjelltas vendimeve të padronit, duke luftuar me një dilemë të vetme.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com