Përse SHBA është skeptike për negociatat Rusi-Ukrainë

21:12 16/03/2022

Për Shtëpinë e Bardhë nuk ka shenja që të tregojnë se Putin po bën përpjekje për të ulur përshkallëzimin e pushtimit të Ukrainës, që në vetvete do të ishte tregues i progresit në bisedimet për paqe mes liderëve rusë dhe ukrainas.

E pyetur nëse SHBA kishte ndonjë informacion sa i takon stadit të negociatave, Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki tha: “Nuk kemi parë ndonjë përpjekje të uljes së përshkallëzimit nga presidenti Putin dhe ushtria ruse. Është e vështirë të kesh negociata që do të jenë efektive nëse njëra palë vazhdon të përshkallëzojë situatën.”/tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *