Përshkallëzimi i aksionit, Berisha tregon çfarë është mobokracia: Zgjedhjet zhvillohen në mënyrë periodike, por…Të hënën nis stina e protestave

pershkallezimi i aksionit berisha tregon cfare eshte mobokracia zgjedhjet zhvillohen ne menyre periodike porte henen nis stina e protestave
pershkallezimi i aksionit berisha tregon cfare eshte mobokracia zgjedhjet zhvillohen ne menyre periodike porte henen nis stina e protestave 1

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa u pyet për protestat që pritet të nisin të hënën, tha se nga e hëna do të nisin protestat në mënyrë periodike.

“Për ata që njohin totalitarizmat dhe diktaturat kjo që ndodh në Shqipëri është vendosja e diktaturës së mobokracisë, diktaturës së bandave. Ka të tjerë që nuk mendojnë kështu. Shohin që Parlament që ka disa forca politike. Diktatura e bandave nuk është kurrë me izolim, narkodiktatura është diktaturë sepse të gjitha pushtetet përqendrohen në dorën e padrinos.

Në diktaturën e bandave vërtetë ka zgjedhje, por bandat përcaktojnë rezultatin dhe padrinoja vendos një kuadër të tërë joligjor për të kontrolluar vullnetin e qytetarëve.

Këto janë realitete dhe kjo shpikjet tona dhe dramatike është se njerëzit besojnë se këtu u zhvilluan zgjedhje dhe ky i mori. Nëse i heq 583 mijë zarfe, dhjetëra mijëra patronazhistë, nëse i heq këtij largimin nga qendrat e votimit të 1 mln e 300 mijë zgjedhësve, shpërndarjen e 500 milionë eurove, të garantoj se nuk merr kurrë më shumë se votat e atyre që vjedhin me të. Diktatura e bandave sado i kemi provuar në lëkurë, është një lloj i ri diktature ku ti je në Parlament ai të bën të paqenë. Më e rënda është, ajo e miratuar dje, praktikisht t’i heqësh mandatin deputetit pasi i ndalon çdo lloj aktiviteti. Ne fillojmë stinën e protestave.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts