Përshkallëzimi i dhunës në Etiopi, BE thirrje për armëpushim dhe negociata

Bashkimi Europian ka reaguar pas përshkallëzimit të dhunës në Etiopi.

BE i bën thirrje të gjithë palëve për armëpushim të menjëhershëm dhe të fillojnë negociatat politike.

Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel, nëpërmjet një statusi në “Twitter” shprehet se BE është e gatshme të mbështesë përpjekjet për negociata.

“Ne jemi të gatshëm t’i mbështesim këto përpjekje. Luftëtarët nga rajoni verior i Tigray thanë se mund të sulmonin kryeqytetin Addis Abeba”, ka shkruar ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *