Peruja asgjëson 15 ton drogë

17:20 22/09/2023

Lëndët narkotike u kapën të enjten

Autoritetet peruane asgjësuan me djegie mbi 15 ton drogë të sekuestruar të enjten nga operacione të ndryshme kundër narkotikëve në të gjithë vendin.

Zyrtarët lokalë thanë se droga përfshinte kokainë, marihuanë dhe substanca të tjera kimike në faza të ndryshme të prodhimit.

Gjatë vitit 2023 Peruja ka sekuestruar 53 ton drogë, tha zëvendësministri i Brendshëm, Miguel Angel Nunez.

Tv Klan


Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts