Peruja rishikon numrin e viktimave nga COVID-19, nga 68 mijë shkon në mbi 180 mijë

PERU

Peruja është bërë vendi me vdekjet më të larta për frymë nga COVID-19 në gjithë botën. Autoritetet e vendit amerikano-latin vendosën të rishikonin numrin e viktimave.

Rezultoi në fund një rritje me mbi dyfishin. Nga 68 mijë viktima Peruja pas rishikimit regjistron 180 mijë të tilla.

Peruja ka qenë një ndër vendet më të goditura nga pandemia në Amerikën e Jugut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.