Përvjetori i ndarjes nga jeta të Rugovës/ Mesazh nga Rama: Çdo vit që kalon ylli i tij rritet në qiellin e kujtesës sonë kombëtare
Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar ndarjen nga jeta të ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova.

rugovba

Rama e konsideron Rugovën si njeriun e madh të Kosovës dhe udhëheqësin më atipik dhe të shquar të historisë sonë.

Mesazhi

Në këtë ditë të ngarkuar emocionale të vitit, kujtojmë edhe njeriun e madh të historisë së Kosovës, udhëheqësin më atipik ndër të shquarit e historisë sonë, presidentin e parë të shtetit tjetër të pavarur të shqiptarëve, Ibrahim Rugovën, i cili u nda nga jeta sot e 16 vjet më parë, por në çdo vit që kalon ylli i tij rritet në qiellin e kujtesës sonë kombëtare

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.