Përvjetori i pavarësisë së Ukrainës, Osmani: Të punojmë së bashku për të promovuar vlerat që dy popujt tonë i duan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka uruar presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, me rastin e 30-vjetorit të pavarësisë.

Me një postim në Twitter Osmani shkruan se Republika e Kosovës do të punojë për t’i promovuar vlerat e të dy popujve.

“Ndërsa Ukraina feston sot 30 vjetorin e pavarësisë së saj, unë i dërgoj përshëndetje të ngrohta Presidentit Volodymyr Zelensky & të gjithë ukrainasit.Republika e Kosovës pret që të punojë ngushtë së bashku për t’i promovuar vlerat që dy popujt tanë i duan: demokracia, liria dhe paqja”. shkroi Osmani.

Osmanii

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *