Pesë të vdekur në një aksident rrugor në Kirgistan

Pesë persona u vranë në një aksident në Kirgistan, pasi tre makina u përplasën me njëra-tjetrën ndërsa një kalë vrapoi në rrugë, thanë të hënën autoritetet e autostradave.

Aksidenti ndodhi në autostradën Balykchy-Ananyevo-Karakol në rajonin verilindor Kirgistan të Issyk-Kul, tha Drejtoria kryesore për Sigurinë e Trafikut Rrugor të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kirgistanit.

Rreth orës 22:00 me orën lokale (1600 GMT), një shofer i një Volkswagen Passat rrëzoi kalin në rrugë dhe më pas humbi kontrollin e makinës së tij, duke u futur në korsinë e ardhshme dhe duke u përplasur me një Subaru dhe një Honda.

Në aksident humbën jetën tre burra, një vajzë 14 vjeçe dhe një fëmijë një vjeç. Katër persona të tjerë kanë mbetur të plagosur, mes tyre edhe një vajzë pesëvjeçare.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *