Peshkaqeni 8 metra i gjatë zbarkon në bregun e një plazhi në Britani, pushuesit largohen të tmerruar (FOTO)

Pushuesit e një plazhi në Britani janë tmerruar së tepërmi kur një peshkaqen, rreth 8 metra i gjatë u shfaq në breg të detit.

Plazhistët ishin të shumtë në ato momente në plazh, por teksa pikasën praninë e grabitqarit ujorë dolën me shpejtësi të tmerruar.

Për mediat, pushuesit, kryesish britanikë janë shprehur të tmerruar:

“O zot, ishte tepër i madh, përpëlitej në ujë. Nuk e keni idenë se sa e frikshme ishte ta shikoje nga afër”.

Sakaq, policë të zonës, por edhe rojet bregdetare kanë mundur ta shpëtojnë peshkaqenin dhe ta lejojnë të notojë në thellësi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.