Pëson defekt në motor, rrëzohet vetëm pak kilometra pas nisjes aeroplani në Hawai, shpëtohen mrekullisht 2 pilotët

Një aeroplan i llojit Boeing 737, është rrëzuar në brigjet e Hawait, pasi raportohet se ka pësuar defet në motor.

Sipas Autoritetet Federal të Aviacionit (FAA, Garda Bregdetare shpëtoi dy personat që gjendeshin në bord.

Aeroplani që kishte destinacion përfundimtar ishullin Moui, ra në ujë vetëm tre kilometra në vijë ajrore nga Aeroporti Kalaeloa, ku dhe u nis.

FAA dhe Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit njoftuan se do të hetojnë rrëzimin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.