Petrit Vasili nxjerr premtimet e Ramës në 2013 dhe 2021: “Ky gënjen burrërisht”

SHPËRNDAJE

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin  Edi Rama me anë të një video në rrjetet sociale.

rama

Vasili ka publikuar deklaratat e kryeministrit Rama në dy periudha të ndryshme.

“Ky gënjen burrërisht”, shkruan Vasili, duke i bashkëngjitur një video të Ramës, i cili kishte premtuar në vitin 2013 se do të ndërtonte katër aeroporte.

2013 – “Unë një gjë ju them burrërisht, premtime me përralla që këtu do biem një aeroport, këtu do ndërtojmë ca pishina…”.
2021: “Ambicia jonë është që të kemi në përfundim të mandatit të tretë 4 aeroporte në Shqipëri”, thotë Rama në video.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.