Pezullimi i ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar, reagon Basha: Gjykata Kushtetuese foli, tani radhën e ka SPAK
basha-teatri

Menjëherë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të pezulluar ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar dhe kalimin e truallit në pronësi të Bashkisë, ka reaguar kryedemokrati Lulzim Basha.

Përmes një postimi në rrjete sociale, ai ka publikuar një foto nga godina e teatrit përpara shembjes duke e shoqëruar me një fjali, “Gjykata Kushtetuese foli, rradhën e ka SPAK.

Këtë të premte Gjykata Kushteteuse vendosi gjithashtu për të pranuar pjesërisht kërkesat e Presidentit Ilir Meta për Teatrin e ri.

Ajo ka shfuqizuar vendimin për kalimin në pronësi të Bashkisë së Tiranës, truallin e teatrit si dhe kërkesën për shfuqizimin e vendimit për prishjen e teatrit Kombëtar.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.