“Pike më ka ndihmuar sepse flet anglisht mirë”, futbollisti i Barcelonës tregon pengun me Mesin: Nuk arrita t’i them as… mirupafshim


Memfis Depaj dhe pse ka vetëm 3 javë në ‘’Camp Nou’’ është kthyer në një ndër futbollistët më të rëndësishëm te Barcelona duke treguar cilësitë sa herë që i jepet mundësia.

depaj

Por transferimi i tij dhe Agueros në Barcelonë ngeli në hije për shkak të largimit të Leo Mesit teksa holandezi nuk nguron të flasë për pengun e mbetur me ikjen e sulmuesit argjentinas

‘’Të gjithë janë shumë të mirë në klub, Pike më ka ndihmuar shumë pasi anglishtja e tij është shumë e mirë. Gjithashtu kam afrimitet me Zhordi albën dhe De Jongun e Destin pasi i njoh prej kohësh. Është një klimë e qetë në skuadër.

Mesi? Nuk arrita ta njoh. Ai erdhi nga pushimet kur ne po bënim përgatitjet parasezonale pas përfundimit të ‘’Copa America’’ dhe nuk arrita as ti them dot mirupafshim’’, tha sulmuesi holandez.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.