Piloti kanadez në telashe, parkon helikopterin në mes të qytetit për të blerë ëmbëlsira

Një pilot kanadez është vendosur në telashe, pasi ka ulur helikopterin në qendër të një qyteti për të blerë ëmbëlsira.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin Tisdale. Piloti, identiteti i së cilit nuk bëhet i ditur, e ka ulur helikopterin në parkingun e dyqanit. Qytetarët fillimisht kanë menduar se ishte një ndërhyrje mjekësore.

“Mendova se dikush duhet të jetë uritur. Fillimisht, mendova se kjo ndoshta nuk ishte gjëja e duhur për t’u bërë”, tha kryetari i qytezës, Al Jellicoe. Edhe policia u pajtua me qëndrimin e tij.

Të mërkurën, policia tha se hetuesit kanë përcaktuar se aterimi i helikopterit afër restorantit nuk ka qenë emergjencë dhe kanë ngritur aktakuzë ndaj pilotit.

Piloti, emri i të cilit nuk është publikuar, kishte leje për ta drejtuar helikopterin, por u parkua në vend të palejuar. Ai pritet të dalë në gjykatë më 7 shtator, shkruajnë mediat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *