Pjesë e bandës së prodhimit dhe shitjes së kokainës, dënohet me 6 vite shqiptari në Belgjikë

pjese e bandes se prodhimit dhe shitjes se kokaines denohet me 6 vite shqiptari ne belgjike
pjese e bandes se prodhimit dhe shitjes se kokaines denohet me 6 vite shqiptari ne belgjike

Gjykata e Leuven në Belgjikë ka dënuar me gjashtë vite burg një shtetas shqiptar, i cili ishte pjesëtar i një bande kriminale.

Mësohet se i arrestuari ishte pjesë e një grupi të përfshirë në prodhimin dhe shitjen e kokainës. Pjesa tjetër e bandës u dënua në vitin 2021 për veprat penale, në një kohë kur i pandehuri ishte në Shqipëri.

Ai është shprehur para drejtësisë se nuk kishte dijeni për padinë, ndërsa këtë vit u dorëzua te autoritetet belge.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts