Pjesë e zgjedhjeve parlamentare në Gjermani, kush është shqiptarja e parë që kandidon për në Bundestag

Dafina Berisha është shqiptarja e parë që do të kandidojë për zgjedhjet e ardhshme në Bundestagun e Gjermanisë.

Lajmin e ka bërë të ditur ambasadori i Kosovës në Gjermani Beqë Cufaj. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Cufaj ka pohuar se ka pritur në takim Dafina Berishën, ku i ka uruar suksese në kandidim.

Ajo është shqiptarja e parë me prindër nga Kosova që kandidon në zgjedhjet që mbahen më 26 shtator të këtij viti në Bundestagun e Gjermanisë. “Dafina Berisha ishte sot për vizitë në Ambasadë. Shqiptarja e parë me prindër nga Kosova që kandidon për zgjedhjet në Bundestagun e Gjermanisë me 26 Shtator 2021! Suksese Dafina”, shkruan Cufaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *