Pjesë të një organizate kriminale të trafikut të drogës, burg për katër shqiptarët në Spanjë

Katër shqiptarë janë dënuar me burg në Spanjë, pasi u shpallën fajtor për kultivim të lëndëve narkotike.

Arrestimi i tyre është kryer në dhjetor të vitit 2022, ku policia mësyu në tre magazina industriale në qytetin L’Alcora, ku gjetën dhe sekuestruan 3500 bimë marijuanë dhe 2 kg sytha marijuanë gati për t’u shitur.

Sipas asaj që shkruajnë mediat e huaja, katër të burgosurit kanë qenë pjesë e një organizate kriminale të strukturuar në fushën e lëndëve narkotike.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts