Plagoset minatori në Bulqizë, 52-vjeçarit i bien në trup disa gurë nga tavani i galerisë

plagoset minatori ne bulqize 52 vjecarit i bien ne trup disa gure nga tavani i galerise
plagoset minatori ne bulqize 52 vjecarit i bien ne trup disa gure nga tavani i galerise

Një 52-vjeçar ka mmbetur i plagpsur sot në minierën e Martaneshish.

Policia bën me dije se specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Bulqizë, referuan materialet në Prokurori për “Ngjarje aksidentale”, pasi shtetasi O.H 52 vjeç, banues në Mat, gjatë punës në një subjekt minerar në Martanesh, është dëmtuar aksidentalisht si pasojë e rënies së disa gurëve nga tavani i galerisë, duke i shkaktuar frakturë në këmbë.

Ky shtetas ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts