Plagosi dy bashkëkombasit gjatë një feste në Ibiza, dorëzohet italiani që ishte në arrati

Është dorëzuar Rojës Civile italiani i dyshuar për plagosjen me armë të dy bashkëkombësve në Ibiza, gjatë një feste private në një vilë. Sipas mediave lokale bëhet fjalë për 33-vjeçarin Michele Guadagno, me origjinë nga Napoli, rezident në ishullin spanjoll.

33-vjeçari nën akuzë për tentativë vrasje dhe plagosje. Të dy të plagosuri janë në spital, një prej tyre, 28 vjeç është në gjendje më të rëndë, ndërsa tjetri ka plagë të lehta.

Të shtënat me armë ndodhën natën mes së premtes dhe të shtunës 5 qershor në bashkinë e Santa Eulalia, në një vilë të marrë me qira për festën. Sipas hetimeve shkak për ngjarjen është bërë një grindje për motive xhelozie. Nuk përjashtohen dhe pista të tjera, mes tyre të mosmarrëveshjeve të lidhura me organizimin e festave ilegale. Policia u thirr në vendin e ngjarjes rreth orës 02:50 të natës.

Gjatë mbrëmjes, 33-vjeçari, i cili iu bashkua festës në shoqërinë e një personi tjetër, kishte nxjerrë një armë dhe me tytën e saj kishte goditur në kokë Antonio Amore, 28 vjeç dhe më pas e kishte qëlluar me dy plumba, një në fytyrë dhe një në gju.

I plagosuri, Antonio Amore, është shtruar në spital në kujdes intensiv, por jo në rrezik për jetën. Personi i tretë i përfshirë, një 35-vjeçar, kishte vetëm një plagë sipërfaqësore. Të tre italianët e përfshirë në këtë ngjarje jetonin prej kohësh në Ibiza.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.