Plagosi me thikë ish -efektivin, vihet në pranga 41-vjeçari në Sarandë

plagosi me thike ish efektivin vihet ne pranga 41 vjecari ne sarande
plagosi me thike ish efektivin vihet ne pranga 41 vjecari ne sarande

Një ish- efektiv i Komisariatit të Sarandës, Lavdosh Metaj, 41-vjeç, u plagos mëngjsin e sotëm

Policia njofton se autori i ngjarjes është identifikuar dhe arrestuar.

Gazetarja Shpresa Dine raporton se Metaj dyshohet të jetë goditur me thikë nga roja i një hoteli në lagjen nr.1 në Sarandë.

Ai kishte parkuar automjetin brenda hotelit dhe kur ka shkuar ta marrë, nuk ka pranuar të kryejë pagesën.

Njoftimi:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë, menjëherë pas marrjes së njoftimit se ishte plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasi L. M., kanë organizuar punën për identifikimin dhe kapjen e autorit. Si rezultat i kërkimeve, pas disa orësh, u bë i mundur lokalizimi, kapja dhe arrestimi në flagrancë i autorit, shtetasit:

A. Sh., 41 vjeç, banues në Sarandë.

Ky shtetas dyshohet se më datë 11.07.2024, rreth orës 03:40, në lagjen nr.1, në një vendparkim, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin L. M., 41 vjeç, banues në Sarandë, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts