Plagosi rëndë 26-vjeçarin dhe e kanosi me armë zjarri arrestohet 39-vjeçari

plagosi rende 26 vjecarin dhe e kanosi me arme zjarri arrestohet 39 vjecari
plagosi rende 26 vjecarin dhe e kanosi me arme zjarri arrestohet 39 vjecari

Vijon megaoperacioni “Sundimi i ligjit”, ndërsa në pranga ka rënë një 39-vjeçar. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas hekurave ra Adem Daija.

“Rreth 1 vit më parë plagosi rëndë, me send të fortë, një 26-vjeçar dhe dyshohet se e kanosi atë, me armë zjarri, kapet dhe vihet në pranga 39-vjeçari.

Komisariati i Policisë Shkodër ndaloi shtetasin A. D., 39 vjeç, banues në Vaun e Dejës. Ai ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi më datë 26.06.2023, në lagjen “Qemal Stafa”, Shkodër, pas një konflikti për motive të dobëta, dyshohet se ka goditur me send të fortë, në kokë, shtetasin O. H., 26 vjeç, si dhe se e ka kanosur atë, për jetën, me armë zjarri.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm, Shkodër.”, citon policia.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts