Plagosja e të riut nga Memaliaj në Tiranë, lidhja me Aleksandër Sadikajn dhe shqiptarin e plagosur në ishullin grek

plagosja e te riut nga memaliaj ne tirane lidhja me aleksander sadikajn dhe shqiptarin e plagosur ne ishullin grek
plagosja e te riut nga memaliaj ne tirane lidhja me aleksander sadikajn dhe shqiptarin e plagosur ne ishullin grek

Zbardhen detaje në lidhje me plagosjen e mbrëmshme në Tiranë. Rreth orës 22:55, tek rrethi i Selitës, është plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasi Zamir Kalemi nga Memaliaj. Fatmirësisht nga të dhënat e mjekëve, 35-vjeçari ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se iu riu është kushëri i Aleksandër Sadikajt, që u ekzekutua në një atentat me eksploziv afër rrethrrotullimit që të çon për rrugën Tiranë-Elbasan.

Ndërkohë, 35-vjeçari rezulton të jetë vëllai i Andrea Kalemit, të cilit pak kohë më parë iu bë atentat me armë zjarri në një ishull në Greqi.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts