Planet e Britanisë për të rritur presionin ekonomik kundër Rusisë, sekretarja e Jashtme bisedë telefonike me Kulebën: Nuk do të ndalemi

Sekretarja e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar, Liz Truss ka zhvilluar një bisedë me ministrin e Jashtëm të Ukrainës Dmytro Kuleba rreth situatës së luftës në Ukrainë.

Gjithashtu gjatë kësaj  Truss bën me dije se ka biseduar për planet e Britanisë për të rritur presionin ekonomik ndaj Rusisë.

“Ne diskutuam se si Mbretëria e Bashkuar me aleatët dhe partnerët e G7 do të rrisin presionin ekonomik kundër regjimit të Putin. Ne nuk do të ndalemi në misionin tonë për të ndërprerë fondet”, ka thënë Truss.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts