Plani i infrastrukturës së Joe Biden, Trump ka sulmuar ashpër republikanin Mitch McConnell

Donald Trump ka sulmuar ashpër disa republikanë veçanërisht udhëheqësin e senatorit republikan Mitch McConnell për lejimin e Kongresit për  miratimin dypartiak të planit të infrastrukturës së Joe Biden.

“Të gjithë republikanët që votuan duhet të kenë turp, veçanërisht McConnell, të lejojnë demokratët të bëjnë propozime të dëmshme në kurriz të vendit dhe vetë partisë republikane”, tha ish-presidenti amerikan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *