Plas COVID-i edhe te Mançester Junajtid, ndeshja ndaj Brentfordit në rrezik

Ndeshja e së martës Brentford-Mançester Junajtid është në rrezik shtyrjeje pas infektimit të disa lojtarëve dhe stafit teknik të “Djajve”.

junajtid

Junajtid luan në transfertë në Premier Ligë dhe pas ndeshjes me Noruiçin kanë pasur disa raste pozitive në skuadër.

Numri i infektimeve nuk është bërë ende i ditur sipas “The Athletic”, por Rangnik nuk ka mundur dot të kryejë një seancë normale stërvitore.

Premier Liga është vendosur menjëherë në dijeni dhe ndeshja është në rrezik shtyrjeje. Pas problemeve të Totenhemit, edhe Junajtidi rrezikon të pësojë të njëjtin kolaps me kalendarin.

Nuk përjashtohet që Lindelofi të mos jetë ndjerë mirë në “Carrow Road” pasi mund të ketë qenë i infektuar.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *