Plas skandali te Interi, Zaneti rrezikon shkarkimin nga roli drejtues


Interi lajmëroi se mesfushori legjendar Gabriele Oriali nuk do të jetë më menaxher teknik i skuadrës duke u larguar pas 2 vitesh në këtë post.

grupi

Por për këtë largim të Orialit reagoi dhe zv.presidenti dhe legjenda e zikaltërve Javier Zaneti i cili nuk nguroi të thumbonte dhe presidentët.

Sipas ‘’Corriere Della Sera’’ kjo gjĂ« nuk i ka pĂ«lqyer asaj presidentĂ«ve dhe mund tĂ« kemi njĂ« shkarkim tĂ« Zanetit nĂ« ditĂ«t nĂ« vijim. NĂ« postimin e tij, Zaneti falĂ«nderoj gjithashtu dhe Konten i cili i largua papritmas pasi fitoi titullin kampion me Interin.

Postimi i Javier Zanetit

“Faleminderit pĂ«r punĂ«n e bĂ«rĂ«

Fjala “faleminderit” nuk Ă«shtĂ« e mjaftueshme pĂ«r dikĂ« qĂ« pĂ«r vite e vite tĂ« tĂ«ra ka ndarĂ« botĂ«n e Interit nĂ« çdo detaj, dhe nĂ« jetĂ«n e tij tĂ« pĂ«rditshme gjithmonĂ« ka bĂ«rĂ« mĂ« tĂ« mirĂ«n.

Tifozët e Interit nuk do të harrojnë dikë që lë gjurmë në historinë e këtij klubi, ashtu siç nuk mund të harroj ditët, punën, momentet e ndara me Lele dhe Antonio Konten në një udhëtim të gjatë, të lodhshëm, plot pengesa, por edhe jashtëzakonisht i suksesshëm.

E gjithë kjo me një qëllim çdo ditë: E mira e Interit, mbi të gjitha.

Mos i ktheni të gjitha ditët së bashku në Apiano, udhëtimet, gëzimet, orët e ndara me Lele fillimisht si lojtar, pastaj si menaxher i klubit për shumë vite.

Mos harroni ditët në punë me Antonio Konten, për një grup që do të mbetet në historinë e Interit me një kampionat të pashlyeshëm.

Historia e Lele Oriali flet vetë: me keqardhje të madhe ne humbasim një fitues, një njeri të vërtetë dhe mbi të gjitha një tifoz të madh të Interit.

NjĂ« pĂ«rqafim i madh pĂ«r Lelen dhe njĂ« ‘fat i mirë’ i madh pĂ«r sfidat qĂ« vijnĂ«, qĂ«llimet e reja.

Interi Ă«shtĂ« dhe do tĂ« jetĂ« gjithmonĂ« shtĂ«pia juaj”, shkroi Zaneti.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.