Platforma për bashkimin e Partisë Demokratike shkakton debate/ Ervin Salianji del kundër Enkelejd Alibeajt, zbardhet kërkesa e tij

Është shoqëruar me debate propozimi i kreut të Grupit Parlamentar Demokrat Enkelejd Alibeaj për bashkimin e Partisë Demokratike, i cili erdhi në formën e një platforme me disa pika që rikthen në PD të përjashtuarit, përveç ish-kryeministrit Sali Berisha.

bsbFNqV8

Gazetari i Panorama.al Mariglen Kume raporton se deputeti Ervin Salianji ka deklaruar se duhet një pikë përbashkimi për të gjitha palët.

“Duhet të kemi një pikë përbashkuese. Të shtyhet procesi dhe të ketë gjithëpërfshirje”, është shprehur ai.

LEXO KËTU PLATFORMËN E PLOTË

Më herët i pari deputet në radhët e Rithemelimit që doli publikisht kundër formulës së Alibeajt për bashkimin e PD, ishte Luçiano Boçi i cili tha se bashkimi nuk mund të vijë përmes një platforme individuale.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.