Po digjte mbeturinat, 67-vjeçarja nga Malësia e Madhe pëson djegie dhe përfundon në spital

po digjte mbeturinat 67 vjecarja nga malesia e madhe peson djegie dhe perfundon ne spital
po digjte mbeturinat 67 vjecarja nga malesia e madhe peson djegie dhe perfundon ne spital

Një 67-vjeçare nga fshati Tamarë në Shkodër, ka pësuar djegie të lehta pasi po digjte mbeturinat në oborrin e banesës.

Policia e Shkodrës sqaroi se shtetasja L. T, po merr ndihmë mjekësore në spital dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

“Në fshatin Tamarë, shtetasja L. T, 67 vjeçe, ka pësuar djegie të lehta, dyshohet gjatë përpjekjes për të parandaluar përhapjen e flakëve të zjarrit që kishte ndezur në oborrin e banesës për  djegien e disa mbeturinave. Si pasojë, shtetasja  L. T, po merr ndihmë mjekësore në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, sqaron policia.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts