Po festonin/ Një person i armatosur qëllon mbi turmën në Çikago, ekzekuton 2 persona, 13 plagosur

ÇIKAGO

Disa të shtëna me armë zjarri janë raportuar në orët e para të së dielës në Çikago të Amerikës.

Mediat amerikane shkruajnë sesi pasojë, 2 persona kanë vdekur, ndërsa 13 të tjerë janë plagosur.

  • foto galeri

Mësohet se një person i armatosur ka qëlluar mbi një turmë, që po festonte në ambientet e një biznesi. Viktimat dhe personat e plagosur janë të moshës nga 20 deri në 44 vjeç.

Në vendngjarje polici gjeti edhe 4 armë zjarri, ndërsa shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë janë ende të paqarta.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.