“Po na marrin bukën”, serbët e Kosovës protestojnë paqësisht në veri të vendit për heqjen e dinarit nga qarkullimit

Mijëra serbë të Kosovës në qytetin e ndarë etnikisht të Mitrovicës u mblodhën në mënyrë paqësore të hënën për të protestuar kundër vendimit të qeverisë së Kosovës për të ndaluar dinarin serb si mjet ligjor, shkruan Reuters. Protestuesit në pjesën veriore, me shumicë serbe të Mitrovicës valëvitën flamujt serbë dhe mbanin pankarta ku shkruhej “Evropë, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts