“Po përballemi me diskriminim”, shqiptarët e Bujanovcit në protestë, si u injoruan 7 kandidatë shqiptarë dhe u pranua në spital mjekja serbe

Krahas mbishkrimit në shqip e serbisht, Shtëpisë së Shëndetit në Bujanoc, iu shtua edhe një mbiemër i ri. Përmes një pankarte që e vendosën aktivistët shqiptarë, ajo u bë “shtëpi e diskriminimit”. Kjo si protestë për vendimin që një serbe nga Vranja të merret në punë si mjeke, në konkursin e këtij spitali ndërsa shtatë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts