“Po qëllojnë mbi njerëzit”, Izraeli nxjerr audion dhe përsërit akuzat ndaj Hamasit: Po bllokon rrugët

Izraeli ka përsëritur akuzat e tij se Hamasi po përdor postblloqe për të parandaluar largimin e banorëve të Gazës nga veriu i rripit.

Ushtria izraelite ka publikuar audio, për të cilën thotë se është një bisedë mes një prej oficerëve të saj dhe një burri nga Gaza. “Si e kanë bllokuar rrugën? e pyet oficeri.

“Ata po qëllojnë mbi njerëzit,” përgjigjet banori nga Gaza, sipas transkriptit të IDF Më 13 tetor, Izraeli urdhëroi të gjithë palestinezët që jetonin në Gazën veriore, në atë kohë më shumë se një milion njerëz – të shkonin në jug përmes dy rrugëve të sigurta. IDF publikoi më herët imazhe ajrore, sipas saj, duke treguar postblloqe në një nga dy rrugët e evakuimit.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts