“Po shkelet ligji ndërkombëtar”, autoritetet në Gaza vënë alarmin: 3500 fëmijë rrezikohen të vdesin nga kequshqyerja

po shkelet ligji nderkombetar autoritetet ne gaza vene alarmin 3500 femije rrezikohen te vdesin nga kequshqyerja
po shkelet ligji nderkombetar autoritetet ne gaza vene alarmin 3500 femije rrezikohen te vdesin nga kequshqyerja

Zyra e shtypit të autoriteteve palestineze në Gaza, ka deklaruar se ndërkohë që ndihmat po shterojnë për shkak të mbylljes së kufijve, uria po mbërthen një popullatë tashmë të lodhur

“Mungesa e ndihmës, duke përfshirë ushqimin, suplementet ushqimore dhe vaksinat, ka vënë 3,500 fëmijë në rrezik të vdekjes nga kequshqyerja”, thuhet në deklaratën e shpërndarë për mediat nga kjo zyrë.

Më tej i është bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar dhe të gjitha vendeve të botës së lirë që të dënojnë rastin, i cili sipas tyre shkel ligjin ndërkombëtar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts