Po shkëlqen me Ferencvaroshin këtë sezon, faqja e Europa Ligës i “thur” elozhe Myrto Uzunit
Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni po shkëlqen me fanellën e Ferencvaroshit këtë sezon me paraqitjet, golat dhe asistet e tij.

uzuni

Së fundmi është faqja e Europa Ligës në rrjetin social “Instagram” që i ka “thurur” elozhe beratasit me një postim në rrjetet sociale, por edhe me faktin se ka marrë pjesë në 21 gola të Ferencvaroshit në këtë sezon, teksa ka shënuar 14 gola dhe ka dhuruar 7 asiste.

Një super sezon deri tani të kryer për Uzunin nga ku mund të jetë edhe një ndër sezonet më të mira në karrierë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.