“Po t’vjen një kartolinë”, gazetari Osman Stafa tregon si nisi iniciativa: Këtë fundvit kemi bërë 2150 dhurata

po tvjen nje kartoline gazetari osman stafa tregon si nisi iniciativa kete fundvit kemi bere 2150 dhurata
po tvjen nje kartoline gazetari osman stafa tregon si nisi iniciativa kete fundvit kemi bere 2150 dhurata

Gazetari i njohur Osman Stafa i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, foli për iniciativën “Po t’vjen një kartolinë”.

Gazetari Stafa i cili njihet për nismat e tij sociale, tha këtë fundvit janë bërë 2150 dhurata, ndërsa shtoi se ka një sensibilizim të madh.

[embedded content]

“Ka një lloj sensibilizimi të madh njerëzish që duan të përfshihen në nisma sociale. Në rastin konkret ka pasur sensibilim të madh te individët apo bizneset për grumbullimin e tapave të shisheve. Ndërsa për nismën ‘Po t ‘vjen një kartolinë’ synimi është të bëjmë dhuratë, ku kemi nisur dhe shpërndarjen e tyre. Dua të theksoj se këtë fundit kemi bërë 2150 dhurata.”, u shpreh Stafa.

Po ashtu i ftuar në studio është edhe Andi Seferi, nënkryetar i Bashkisë së Tiranës, i cili u shpreh se “Jemi në periudhë festash dhe është e nevojshme që të jepen mesazhe solidariteti.”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts