Po ushqehej me gji, humb jetën foshnja e sapolindur

Një ngjarje rëndë ka ndodhur në Uells ku një foshnjë e cila kishte vetem 3 ditë që kishte lindur vdiq në shtrat midis prindërve të saj pasi u ushqye me gji nga nëna e saj.

Patologët thanë se shkaku i saj i vdekjes nuk mund të përcaktohej.

Ajo filloi të ushqejë me gji Lunën rreth orës 21:30 dhe të dy prindërit e rraskapitur ranë në gjumë.

Nëna e saj u zgjua katër orë më vonë për të zbuluar se Luna nuk po reagonte dhe u deklarua e vdekur nga ndihmësit e mjekut 50 minuta më vonë.

Luna lindi dy javĂ« para kohe nĂ« 9 maj 2020, nga operacioni cezarian i urgjencĂ«s. NjĂ« ekzaminim pas vdekjes u krye, por shkaku i vdekjes u regjistrua si “i papĂ«rcaktuar”.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *