Poçetino parakalon Zidanin, tani Junajtid preferon argjentinasin

Mauricio Poçetino ka parakaluar Zinedin Zidanin nĂ« garĂ«n pĂ«r stolin bosh tĂ« Mançester Junajtidit pas shkarkimit tĂ« Ole Gunar Solskjaerit. Ish-trajneri i Realit tĂ« Madridit vazhdon tĂ« ngurrojĂ« pĂ«r tĂ« pranuar ofertĂ«n e “Djajve”, tĂ« cilĂ«t tashmĂ« kanĂ« nĂ« krye tĂ« listĂ«s sĂ« dĂ«shirave ishteknikun e Totenhemit.

zidane

PavarĂ«sisht se kontrata e tij nĂ« Paris skadon nĂ« vitin 2023, “Sky Sports” mĂ«son se Poçetino Ă«shtĂ« i interesuar pĂ«r stolin e 20 herĂ« kampionĂ«ve tĂ« AnglisĂ« dhe do tĂ« ishte i gatshĂ«m tĂ« negocionte me PSG-nĂ« pĂ«r prishjen e menjĂ«hershme tĂ« kontratĂ«s. Ai ka edhe bekimin e SĂ«r Aleks Fergusonit, i cili mendon se trajneri i ardhshĂ«m i Junajtidit duhet tĂ« jetĂ« pikĂ«risht ai.

Zidan Ă«shtĂ« duke pritur me interes zhvillimet nĂ« kĂ«tĂ« front, sepse nĂ«se Poçetino lĂ« me marrĂ«veshje stolin e PSG-sĂ«, atĂ«herĂ« mund ta zĂ«vendĂ«sojĂ« pikĂ«risht francezi stolin e lĂ«nĂ« bosh nĂ« “Parc des Princes”.

I dyti nĂ« listĂ« pas Poçetinos Ă«shtĂ« tashmĂ« trajneri i Ajaksit, Erik ten Hag. Holandezi Ă«shtĂ« 100% i interesuar nĂ« rast se do t’i propozohet tĂ« zĂ«vendĂ«sojĂ« teknikun norvegjez, pavarĂ«sisht se edhe ai ka edhe njĂ« vit kontratĂ« me “HarkĂ«tarĂ«t” pas kĂ«tij sezoni.

Sipas “The Sun”, drejtuesit kanĂ« kontaktuar edhe teknikun e LestĂ«rit, BrendĂ«n Roxhers, gjatĂ« orĂ«ve tĂ« fundit.

NdĂ«rkohĂ« qĂ« e sigurt Ă«shtĂ« vetĂ«m se derisa tĂ« mbĂ«rrihet te menaxheri i ri, ekipi do tĂ« drejtohet nga MajkĂ«ll Karrik, duke nisur nga transferta e sotme nĂ« LigĂ«n e Kampioneve, kundĂ«r Vijarealit, ndoshta edhe ndaj Çelsit tĂ« dielĂ«n nĂ« Premier LigĂ«.

Në rast se nuk do të kemi një emër të ri deri atëherë dhe rezultatet nisin të ndryshojnë, atëherë nuk përjashtohet që ishkapiteni të fitojë besimin e bordit dhe një kontratë, të paktën deri në fund të sezonit.

Gjithsesi, pĂ«r projektin afatgjatĂ« tĂ« klubit, nĂ« “Teatrin e Ëndrrave” pĂ«rmendet vetĂ«m njĂ« emĂ«r kĂ«to orĂ« dhe ai Ă«shtĂ«, Mauricio Poçetino.

ANDROKLI DRALO-PANORAMAPSORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.