Poeti i Rilindjes Kombëtare që i thuri vargje bukurive të natyrës shqiptare! Mësimet e para Naimi Frashëri i mori nga hoxha i fshatit

SEJDO HARKA  Naimi e ka edukuar Shqipërinë, aq sa Homeri Greqinë Rexhep Qosja  Naim Frashëri, ky emër i madh i botës së letrave shqipe, ishte dhe mbeti përjetësisht shpirti i gjallë i kombit tonë, frymëzuesi i Rilindjes Kombëtare dhe i luftës së pandërprerë të shqiptarëve për liri, pavarësi, dije, kulturë dhe përparim shoqëror. Ai, edhe Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts