Polici hero, futet në mes të flakëve dhe shpëton 23-vjeçarin amerikan që po rrezikonte të digjej (VIDEO)

Një polic në Miçigan të SHBA-ve është duke u konsideruar si hero, pasi shpëtoi nga një vdekje e mundshme një shofer të përfshirë në një aksident të frikshëm.

Kamerat e trupit të policit, kanë fiksuar momentin, kur ai nis të vrapojë me shpejtësi dhe futet në mes të makinës së djegur. Ai nxjerr nga aty shoferin, i cili është identifikuar si një 23-vjeçar.

“Sapo dola nga makina e skuadrës sime, kishte një mori kalimtarësh që më bërtitnin se dikush ishte bllokuar”, ka thënë Luke Pauley.

Sipas oficerit e reja ishte e vetëdijshme në momentin që u shpëtua. Ai sapo e nxori atë nga makina, ka telefonuar një ambulancë.

Mediat e huaja shkruajnë se policia ka nisur një hetim, ndërsa gjendja shëndetësore e të riut, për fat të mirë, është e stabilizuar.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *