“Policia bëri gabimin më të madh, e tërhoqi viktimën”! Dëshmitari tregon detaje të rënda: Si u vra 27-vjeçari në Mitrovicë

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë e ndodhur një ditë më parë në Tregun e Gjelbër, në Mitrovicë, ku një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri

Një dëshmitar ka fajësuar policinë, teksa është shprehur se bëri gabim, se tërhoqi trupin e 27-vjeçarit nga vendi i ngjarjes dhe e çoi për t’i dhënë ndihmën e parë.

“Gabimin ma të madh e ka bo policia në atë moment kur kufomën e kan tëreqë prej vendit të ngjarjes edhe te ky rrethi këtu përballë neve e kanë qu gjoja me i jep ndihmën e parë, në atë moment ka ardh edhe ndihma e parë e kanë blloku rrugën policia e prej kerrit të policisë e kan qit masanej në kerr të ambullancës”, ka thënë Isak Brahimi, në një prononcim për ATV.

Ai ka treguar edhe arsyen që çoi në vrasjen e 27 vjeçarit.

“Rasti ka ndodh si një mosmarrëveshje për do fidane për kurgjo hiç qysh thot populli barrën e merr polici se nuk vrahet njeri për kurgjo hiç(…) Ka ndodh veç pse është kapadai me armë të shtetit, i dini shumë raste që kanë ndodh nëpër kazino kush po e vret polici, kush kontrabant polici”, ka shtuar ai.

Ndërkaq, specialisti i emergjencës, Fetah Spahija, është shprehur se gjendja e të plagosurve është stabile.

“Një i ri 27 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra, në qendrën emergjente ka ardhur pa shenja jete me gjithë punën e stafit mjekësorë nuk arriti ti mbijetoj plagëve, gjendja e pacientëve të tjerë është stabile, njëri në repartin e urologjisë tjetri në ortopedi ndërsa personi që dyshohet se ka shtëne me armë zjarri ka pasur një plagë në kokë”, ka deklaruar specialisti i emergjencës, Fetah Spahija, për ATV.

Sipas policisë, nga hetimet e zhvilluara deri më tani njëri nga të lënduarit ka marrë plagë aksidentalisht.

Ndaj të dyshuarit Sh.A., 35 vjeçar, me vendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit policor, si dhe rrjedha hetimore është duke vazhduar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.