Policia britanike përballet me protestuesit pro-palestinezë ndërsa mijëra njerëz marshojnë në Londër

policia britanike perballet me protestuesit pro palestineze ndersa mijera njerez marshojne ne londer
policia britanike perballet me protestuesit pro palestineze ndersa mijera njerez marshojne ne londer

Dhjetëra mijëra protestues marshuan nëpër Londër të shtunën (17 shkurt) në solidaritet me palestinezët në Gaza.

Përleshjet shpërthyen në mënyrë sporadike midis demonstruesve dhe oficerëve të policisë sipas një reporteri të Reuters në vendngjarje. Policia Metropolitane e Londrës raportoi se dhjetë protestues ishin arrestuar në një postim në faqen e mediave sociale X.

Një oficer policie në vendngjarje i tha Reuters se rreth 30,000 njerëz po merrnin pjesë në protestë për të kërkuar përfundimin e luftës së Izraelit me Hamasin në Gaza.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts