Policia gjermane zbulon aksidentalisht plantacionin me drogë, arrestohet i riu shqiptar

Prokuroria publike e Paderbornit kërkoi një urdhër kontrolli për shtëpinë shumëkatëshe me bodrum. Me urdhër të gjykatës, oficerët e policisë dhe hetuesit civilë hynë në godinë dhe zbuluan plantacionin e kanabisit të dizajnuar në mënyrë profesionale, i cili ishte shtrirë në disa dhoma dhe kate.

Janë gjetur gjithsej rreth 600 bimë kanabisi të gatshme për korrje. Çdo dhomë ishte gjithashtu e pajisur me ventilatorë të përshtatshëm, filtra ajri dhe llamba. Sakaq, mësohet se sistemi furnizohej me energji elektrike nëpërmjet teknologjisë së lidhjes së shtëpisë.

Kjo ishte manipuluar në përputhje me rrethanat në mënyrë që të mos vihej re konsumi i lartë i energjisë. Oficerët e policisë zbuluan rreth 600 fidanë kanabis që ishin përgatitur për mbjellje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts