Policia greke aksion në ujërat e Kretës, shpëtohen 37 emigrantë

Policia greke na ndërmarrë një operacion për shpëtimin e emigratëve në bregdetin e Kretës.

Gjatë gjithë operacionit, anijet tregtare lundruese injoruan thirrjet e fregatave turke dhe vepruan në përputhje me udhëzimet e EKSED.
Një total prej 37 personash u shpëtuan nga 45 pasagjerët, sipas të shpëtuarve, nga të cilët 32 zbarkuan në Ierapetra nga anija tregtare me flamur Maltez “ARAL” dhe 5 në Karpathos nga një helikopter SUPER PUMA.

Hetimet janë duke vazhduar nga anijet tregtare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *