Policia italiane nxjerr pamjet: Si u ndoq dhe kap kamioni me 400 kg kokainë, pas sinjalizimit nga DEA

Janë publikuar pamjet e rreth 400 kg kokaine të sekuestruar një ditë më parë në Kosovë. Mediet italiane nxjerrin videon e operacionit për kapjen e sasisë së madhe të kokainës, që kaloi nga Porti i Durrësit dhe u kap në Lipjan të Kosovës.

Lënda narkotike ishte nisur nga Brazili në një konteiner mishi, ku destinacion kishte Kosovën.

Guardia di Finanza ka ndjekur konteinerin që në momentin që u fut në territorin italian pas sinjalizimeve nga DEA Amerikane. Nëse kokaina do të nxirrej në treg, kapte vlerën e rreth 22 milionë eurove.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *