Policia ka sekuestruar mbi 40 armë të paligjshme në qytetin verior të Iranit

Policia e Iranit ka sekuestruar 43 armë të paligjshme në qytetin verilindor të Mashhadit gjatë tre ditëve të fundit, njoftoi agjencia gjysmë zyrtare e lajmeve Mehr.

Armët u konfiskuan në një operacion për të garantuar sigurinë publike dhe sociale në qytet, citoi Mehr Komandanti i Policisë së Mashhadit, Ahmad Negahban, të thoshte.

Gjatë operacionit, 58 pronarë të armëve të paligjshme u arrestuan gjithashtu në bastisjet e policisë të nisura me autoritetet gjyqësore, shtoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts