Policia kanadeze qëllon për vdekje një person të dyshuar për vrasjen e 3 burrave

Një burrë i dyshuar për vrasjen e tre personave në zonën më të madhe të Montrealit u qëllua nga policia të enjten në mëngjes.

Mbikëqyrësi i pavarur i policisë së Quebec tha se njësia taktike e policisë së Montrealit ishte në një motel rreth orës 7 të mëngjesit për një kërkim të lidhur me hetimin e tre vrasjeve në Montreal dhe Laval në dy ditët e fundit.

Mbrojtësi tha se oficerët u përballën me një të dyshuar me armë zjarri. U qëlluan dhe burri u godit nga të paktën një plumb dhe u shpall i vdekur në vendngjarje.

Operacioni i policisë vjen pas një seri vrasjesh në dy lagje të Montrealit.

Policia tha se nuk mund të përjashtonte që viktimat të ishin zgjedhur rastësisht.

Një nga të vrarët u identifikua si Andre Fernand Lemieux, 64 vjeç, babai i boksierit profesionist kanadez David Lemieux. Viktima tjetër ishte Mohamed Salah Belhaj, 48 vjeç, një oficer ndërhyrjeje në një spital lokal të shëndetit mendor.

Një zëdhënës i lartë i policisë së Montrealit tha të mërkurën se hetuesit ishin të sigurt se një i dyshuar i vetëm qëndronte pas të dyja vrasjeve dhe ata po prisnin provat balistike për ta konfirmuar atë.

Gjithashtu, rreth orës 21:30 të së mërkurës, një 22-vjeçar u qëllua dhe u vra në Laval, në veri të Montrealit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.