Policia në Meksikë bën “masakra”, muajin e kaluar janë kryer mbi 2 400 vrasje

Mesatarisht në bazë ditore janë vrarë 78 persona në mbarë vendin. Ndërkohë në muajin janar janë vrarë 2.379, dhe në shkurt 2 206 persona.

Gjatë muajit mars në Meksikë janë vrarë 2.444 persona, thuhet në raportin e Shërbimi Federal meksikan të Sigurisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas raportit, gjatë muajit të kaluar janë vrarë 2.444 persona dhe se kjo shifër është më e lartë gjatë një muaji që nga viti 2011 në vend.

Sipas kësaj, mesatarisht në bazë ditore janë vrarë 78 persona në mbarë vendin. Ndërkohë në muajin janar janë vrarë 2 379, dhe në shkurt 2 206 persona.

Vrasja më e lartë ditore ka ndodhur më 7 mars kur u vranë 103 persona.

Guanajuato, Michoacan, Baja Colifornia, Chihuahua dhe Veracruz janë shtetet ku janë kryer më së shumti vrasje.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.