Policia turke arreston 120 të dyshuar për tregtimin e kriptomonedhave

policia turke arreston 120 te dyshuar per tregtimin e kriptomonedhave

Policia turke ka goditur një sërë individësh që dyshohet se janë përfshirë në tregtimin e kriptomonedhave, njoftoi në Twitter ministri i ri i Brendshëm i vendit, Ali Yerlikaya.

Sipas Yerlikaya, u ekzaminuan më shumë se 4000 llogari bankare dhe u gjetën gjithsej 1.2 miliardë lira turke (51 milionë dollarë amerikanë) të transferuara ndërmjet këtyre llogarive.

Ministri tha se 120 të dyshuar u arrestuan në operacionin e njëkohshëm që përfshin 37 provinca, duke shtuar se qeveria do të vazhdojë të luftojë krimet kibernetike në mënyrë të vendosur.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts